HR
Projektowanie lepszych doświadczeń pracowników, budowanie zaangażowania i optymalizacja działań HR-owych, z wykorzystaniem ekonomii behawioralnej i metodologii design thinking
Podsumowanie
- Projektowanie lepszych doświadczeń i zachowań na każdym z etapów cyklu życia pracownika
- Zwiększanie zaangażowania i motywacji
- Zrozumienie prawdziwych czynników, które mają wpływ na dobrostan pracowników i opracowanie inicjatyw mających na celu poprawę satysfakcji z pracy
- Optymalizacja systemów wynagrodzeń i benefitów pozapłacowych
- Poprawa efektywności i jakości procesu rekrutacji
- Zarządzanie zmianą w firmie w oparciu o behawioralne podejście do zmiany zachowań
- Optymalizacja decyzji biznesowych dzięki zrozumieniu pułapek myślenia, w jakie wpadają managerowie
Szczegóły
Co naprawdę kieruje zachowaniem pracowników i jak ich prawdziwe, nieuświadomione motywacje i potrzeby mają się do tego, co deklarują? Dlaczego i jak można wykorzystać pułapki myślenia do efektywnego zarządzania zmianą i zespołami? Co i jak robić, aby irracjonalność pracowników działały na korzyść Twojej firmy, a nie przeciwko Wam?
Ekonomia behawioralna dostarcza praktycznej wiedzy, która pomoże Ci lepiej zrozumieć, co naprawdę kieruje zachowaniem ludzi, jak projektować pozytywne doświadczenia oraz czego potrzebują Twoi (współ)pracownicy, aby lubić swoją pracę i czuć się w niej spełnionymi, a w efekcie być bardziej zmotywowanymi, produktywnymi i zaangażowanymi.
Ekonomia behawioralna dostarcza praktycznej wiedzy, która pomoże Ci lepiej zrozumieć, co naprawdę kieruje zachowaniem ludzi, jak projektować pozytywne doświadczenia oraz czego potrzebują Twoi (współ)pracownicy, aby lubić swoją pracę i czuć się w niej spełnionymi, a w efekcie być bardziej zmotywowanymi, produktywnymi i zaangażowanymi.
Firmy, które dbają o pozytywne doświadczenia pracowników, mają trzykrotnie wyższą rentowność niż ich konkurencja.
Zastosowanie ekonomii behawioralnej w HR i zarządzaniu
Ekonomia behawioralna ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ludźmi. Jak sama nazwa wskazuje, zarządzanie zasobami ludzkimi to zarządzanie ludźmi, więc podejście behawioralne stanowi idealne rozszerzenie bardziej klasycznego podejścia do zarządzania, motywacji i projektowania doświadczeń pracowników, gdzie działania często opierają się na ankietach i deklaracjach.
Podejście behawioralne pomoże Ci:
- Zoptymalizować procesy HR-owe i opracować gotowe do wdrożenia inicjatywy mające na celu poprawę satysfakcji i zaangażowania pracowników na każdym z etapów cyklu życia pracownika.
- Zwiększyć efektywność komunikacji i przygotować bardziej perswazyjny sposób komunikacji wewnętrznej.
- Opracować lepszą strategię employer brandingową i stworzyć silniejszą markę pracodawcy.
- Usprawnić system wynagrodzeń i benefitów pozapłacowych, aby nie niszczyć motywacji wewnętrznej do pracy.
- Zoptymalizować proces rekrutacji, aby zatrudniać lepszych pracowników.
- Efektywniej zarządzać zmianą w firmie.
- Poprawić jakość decyzji biznesowych, dzięki zrozumieniu pułapek myślenia, w jakie wpadają managerowie.
- Zwiększyć motywację pracowników, ich produktywność oraz poprawić ich dobrostan, dzięki zrozumieniu prawdziwych potrzeb i czynników warunkujących satysfakcję i spełnienie zawodowe i życiowe.
Gdy ludzie są zaangażowani jedynie finansowo, oczekują zwrotu z inwestycji. Gdy ludzie są zaangażowani emocjonalnie, chcą stworzyć coś wielkiego.